Okolo letošní dividendy společnosti ČEZ je postaráno o zápletku. Šéf firmy Daniel Beneš nedávno řekl: "Očekávat, že ČEZ bude v příštích letech schopen vyplácet stejnou dividendu jako v poslední polovině dekády, je nerealistické." Dodal také: "Vyplácet na dividendách více, než kolik vyděláte, velmi ovlivňuje především rating, a tím pádem schopnost půjčit si peníze."

Státní rozpočet na rok 2017 ovšem počítá s obdobnou výší dividendy jako v loňském roce. Ministr financí Andrej Babiš navíc poznamenal, že je "rating sice důležitou veličinou, ale rozhodně ne tak, aby se jí podřizovalo všechno ostatní". Připomeňme, že loni ČEZ při dividendě 40 korun na akcii rozdělil vlastníkům zhruba 21,5 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se