Budou to dva roky, co Jiří Šimáně koupil fotbalovou Slavii. Od Aleše Řebíčka, těsně před bankrotem slavného klubu. Následně do Slavie přivedl čínské investory zastupované Jaroslavem Tvrdíkem. Nakoupili spolu hráče, kteří jsou základem týmu, jenž před dvěma týdny zakončil happyendový příběh ziskem mistrovského titulu. V té době už ale Šimáně ve Slavii nebyl. Sám říká, že kvůli neshodám v otázkách budoucí strategie klubu. "Slabší odešel," říká podnikatel, který s Číňany spoluvlastní i leteckého dopravce Travel Service. V rozhovoru pro HN dále komentuje úpadek českého fotbalu, svou půlmiliardovou investici do golfu i to, proč podporuje Andreje Babiše.

HN: Nedávno se o vás mluvilo jako o možném šéfovi fotbalového svazu. Figuroval jste v návrhu Slavie na takzvanou úřednickou vládu do doby, než se vyřeší kauza dotací pro FAČR. Co jste na to říkal?

Moje jméno bylo, jak jsem byl následně informován, první reakcí předsednictva Slavie na vzniklou situaci a bylo spíše vyjádřením důvěry v moji osobu než nějakou cílenou strategií. Přímou nabídku jsem měl už i dřív, někdy před šestnácti sedmnácti lety, ale nezajímalo mě to.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se