V posledních dnech se ukazuje, že jediné téma, na kterém se pražští politici shodnou, je co nejrychlejší dostavba vnitřního městského okruhu. Tím ale shoda končí. Vedení metropole nedokáže najít společnou řeč v tom, kudy vést chybějící kilometry klíčové stavby. Ve fázi záměru tak zůstává plná třetina Městského okruhu, pat se dotýká i řidičů stojících v kolonách na severovýchodě hlavního města.

Ve hře jsou nyní dvě varianty. První z nich se nazývá Blanka 2, protože navazuje na předloni otevřený tunelový komplex, a prosazuje ji část magistrátní koalice reprezentovaná hnutím ANO a so­ciálními demokraty. Jenže ve vedení Prahy sedí ještě s Trojkoalicí (Zelení, STAN a KDU-ČSL), která by spojení mezi čtvrtěmi Troja a Štěrboholy vedla raději po stávajících dopravních tepnách. Ani jedna strana přitom nechce ustoupit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se