Z mediální diskuse vzniká dojem, že budoucnost učitelské profese, celého školství a pravděpodobně celého vesmíru závisí na (ne)schválení kariérního řádu. Ministerstvo školství tvrdí, že profesní růst i odměňování učitelů je závislé na nové legislativě, proti čemuž stojí zatvrzelý odpor části učitelské veřejnosti, artikulovaný v petici kolující po internetu.

Schválení či neschválení kariérního řádu, který senátoři vrátili do sněmovny, je vpravdě podružná věc. Ano, abychom byli vůbec schopni hovořit o profesním rozvoji učitelů, je nutné pro to uzpůsobit prostředí a podmínky. Kariérní řád je jednou z těch , která by mohla být za jistých okolností prospěšná. Stejně jako v případě jakékoliv systémové změny ale nelze tvrdit, že pouze jeho samotná existence něco změní, natož k lepšímu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.