Desítky až stovky miliard dolarů vynaloží v nejbližších čtvrtletích přední americké banky na výplatu dividend a zpětné odkupy svých akcií. Umožní jim to přebytek kapitálu v kombinaci s dobrou finanční kondicí. Tu potvrdily poslední zátěžové testy provedené americkou centrální bankou Federal Reserve (Fed). Testy prošlo všech 34 sledovaných institucí, pouze u jedné měli centrální bankéři výhrady.

"Výsledky ukázaly, že bankám by i během hluboké recese zůstal dostatek kapitálu. Byly by tak schopné pokračovat v úvěrování a podpoře domácností i podniků v horších časech," řekl už po prvním kole testů, které proběhly minulý týden, guvernér Jerome H. Powell. Každoroční testování odolnosti bank spustil Fed v roce 2011 ve snaze předejít opakování finanční krize z let 2008 a 2009.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.