Tak dlouho si rybáři stěžovali na škody, které na jejich rybnících působí hladoví kormoráni, až museli problém řešit poslanci.

Z chovů u Tovačova poblíž Olomouce ulovili například přemnožení dravci tolik ryb, že si tamní rybářství muselo vzít půjčku, aby ztrátu nahradilo.

Poslanci se usnesli na novele zákona, podle níž se od ledna příštího roku začnou vyplácet náhrady za škody způsobené kormorány. Zároveň bude možné dosud chráněné ptáky střílet.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se