V Česku je v módě kritizovat humanitní vzdělání. Z vysokých škol by prý měli vycházet hlavně inženýři. A mnohem víc žáků by mělo mířit do učebních oborů, nikoliv na gymnázia, aby se následně uplatnili v průmyslu.
K čemu nám jsou historici nebo sociologové, volají propagátoři technicky zaměřeného vzdělávání.
Novinář Jan Bumba o tom na Twitteru napsal: "Pozoruhodné, že na humanitní vzdělávání většinou nadávají lidé, kteří sami žádné pořádné vzdělání nemají." Ano, je to nadsázka, k leckomu nespravedlivá. Ale výstižná.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








