V Česku je v módě kritizovat humanitní vzdělání. Z vysokých škol by prý měli vycházet hlavně inženýři. A mnohem víc žáků by mělo mířit do učebních oborů, nikoliv na gymnázia, aby se následně uplatnili v průmyslu.

K čemu nám jsou historici nebo sociologové, volají propagátoři technicky zaměřeného vzdělávání.

Novinář Jan Bumba o tom na Twitteru napsal: "Pozoruhodné, že na humanitní vzdělávání většinou nadávají lidé, kteří sami žádné pořádné vzdělání nemají." Ano, je to nadsázka, k leckomu nespravedlivá. Ale výstižná.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se