Není pochyb o tom, že v centrále ODS mají spoustu důvodů k radosti. Strana definitivně potvrdila svoje zmrtvýchvstání. Vedení ODS se však i přesto některé vrásky prohlubují.
Faktem totiž zůstává, že 25 poslanců odpovídá zisku malé, přinejlepším střední strany. Rozdíl oproti hegemonu Andreje Babiše je navíc zcela propastný. Pokud by tedy ODS participovala na vládě (ať už více či méně otevřeně), bude jen přívažkem. Pokud by strana naopak zůstala v opozičních lavicích, sama nebude vůči vládě důstojným soupeřem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




