Nebyla to slova určená veřejnosti, když volební lídr kandidátky ČSSD Lubomír Zaorálek po volebním propadu promlouval v sobotu v Lidovém domě ke spolustraníkům. "S porážkami musí člověk počítat, jde ale o to, jak po nich vstane. Tak vás prosím, vstaňme," apeloval na členy ČSSD, kteří se kolem něj shromáždili.

I když na jeho slova nakonec reagovali potleskem, bylo z jejich tváří i slov jasné, že stále ještě vládní strana prožívá jedny z nejhorších okamžiků své historie. Nemá řádného šéfa, sužují ji finanční problémy, místo současných padesáti poslanců jich bude mít jen patnáct a za čtyři roky ztratila kolem 650 tisíc voličů. Dost důvodů k zásadním změnám.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se