Na více než devět miliard dolarů, tedy přes 200 miliard korun, odhadují američtí obchodníci své tržby za dekorace, kostýmy, sladkosti, přání a další zboží spojené se včerejšími oslavami tradičního anglosaského svátku Halloween. Loni utratili Američané za vyřezané dýně se svíčkou, masky čarodějů, duchů, příšer a kostlivců o půl miliardy méně. Nicméně halloweenská lákadla jsou čím dál ztřeštěnější, masky kostlivců strašidelnější a zombie krvavější, a tak nejen lidé v anglicky mluvících zemích starého kontinentu i Nového světa sahají každým rokem hlouběji do kapsy. Na tradiční halloweenské atributy, vyřezávané dýně, lákala letos i londýnská zoo. Agentury neuvedly, zda díky nim dorazilo více návštěvníků než obvykle, ale tamní tučňáci, ač Halloween nedrží, si pravděpodobně nestěžovali.

jarvis_59f8a9bf498e089684eada39.jpeg
Halloween tentokrát měli i tučňáci v londýnské zoo.
Foto: Reuters
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru