Menším bankám se brzy prodraží jedno z největších lákadel na ­klienty. Velké banky si už prosadily zvýšení poplatku, který dostávají od konkurentů za to, že jejich bankomatové sítě využívají pro své klienty a většinou za ně platí. Podle menších bank je za tím snaha zbrzdit jejich růst, nebo dokonce snížit konkurenční prostředí v Česku. Ke zdražení dojde během příštího roku.

"Musíme zvážit všechny možnosti, jak to zastavit," říká Pavel Kucharski, šéf mBank, která vstoupila na český trh před deseti lety a vlastní bankomaty nestaví. Podle něj k tak rychlému a razantnímu zvýšení poplatku není důvod. "Neexistuje nákladová studie, která by ukazovala, že současná výše poplatku v Česku není pro velké banky profitabilní. Naopak v Polsku jsou tyto poplatky nižší a provozovatelé bankomatů s nimi prosperují," uvádí Kucharski.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.