Mezinárodní olympijský výbor sáhl v boji proti dopingu k bezprecedentnímu kroku. Z únorových zimních olympijských her v Jižní Koreji vyloučil celou ruskou výpravu. Jednotliví sportovci, kteří se ničím neprovinili, budou moci na hrách startovat pod neutrální olympijskou vlajkou. Rusko se hodlá odvolat k mezinárodní arbitráži.

Historické rozhodnutí padlo poté, co se členové Mezinárodního olympijského výboru (MOV) seznámili se zprávami dvou komisí, které zkoumaly podezření ze státem řízeného dopingu v Rusku a individuální případy podvodů při zimních hrách v Soči 2014. „Nikdy dřív jsme se nesetkali s takovými podvody a manipulací. Způsobilo to bezprecedentní poškození olympismu a sportu,“ prohlásil šéf jedné z komisí Samuel Schmid.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se