Mezinárodní olympijský výbor sáhl v boji proti dopingu k bezprecedentnímu kroku. Z únorových zimních olympijských her v Jižní Koreji vyloučil celou ruskou výpravu. Jednotliví sportovci, kteří se ničím neprovinili, budou moci na hrách startovat pod neutrální olympijskou vlajkou. Rusko se hodlá odvolat k mezinárodní arbitráži.
Historické rozhodnutí padlo poté, co se členové Mezinárodního olympijského výboru (MOV) seznámili se zprávami dvou komisí, které zkoumaly podezření ze státem řízeného dopingu v Rusku a individuální případy podvodů při zimních hrách v Soči 2014. „Nikdy dřív jsme se nesetkali s takovými podvody a manipulací. Způsobilo to bezprecedentní poškození olympismu a sportu,“ prohlásil šéf jedné z komisí Samuel Schmid.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



