Výrobce elektřiny ČEZ je na dobré cestě vyplatit víceméně obdobnou dividendu jako loni. Největší stres zmizel. Ceny elektřiny vzrostly. Tento a příští rok by tak měly tvořit pomyslné dno v ziskovosti firmy.
ČEZ již prodal zhruba 80 procent elektřiny na příští rok po 30 eurech za megawatthodinu, tedy o něco levněji než letos. Nicméně zbytek produkce nejspíš doprodá o více než pětinu dráž i z důvodu plánovaných odstávek ve francouzských jaderných elektrárnách (ceny na 2019 jsou oproti roku 2018 o dvě eura za MWh nižší).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








