Výrobce elektřiny ČEZ je na dobré cestě vyplatit víceméně obdobnou dividendu jako loni. Největší stres zmizel. Ceny elektřiny vzrostly. Tento a příští rok by tak měly tvořit pomyslné dno v ziskovosti firmy.

ČEZ již prodal zhruba 80 procent elektřiny na příští rok po 30 eurech za megawatthodinu, tedy o něco levněji než letos. Nicméně zbytek produkce nejspíš doprodá o více než pětinu dráž i z důvodu plánovaných odstávek ve francouzských jaderných elektrárnách (ceny na 2019 jsou oproti roku 2018 o dvě eura za MWh nižší).

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se