Když Mezinárodní olympijský výbor (MOV) rozhodl, že kvůli dopingovému skandálu zakáže ruským sportovcům vystupovat za zimních olympijských hrách v Koreji pod jejich vlajkou, vznikla na internetu petice žádající, aby sportovci vystupovali pod vlajkou Sovětského svazu.

"Vždyť i ta hymna je vlastně stejná jako kdysi," argumentovali internetoví vtipálci. Jenže někdo to zjevně nevnímal jako žert. Tisková služba MOV ve švýcarském Lausanne potvrdila ruské agentuře RIA Novosti, že návrhem se do konce ledna bude zabývat zvláštní komise, jež určí, kteří sportovci se budou moct her zúčastnit a jak budou vypadat jejich dresy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se