Původně plánoval šéf ANO Andrej Babiš pomocí elektronické evidence tržeb (EET) pokrýt celou ekonomiku. Všichni podnikatelé by v reál­ném čase posílali údaje o svých tržbách finanční správě. Nyní přichází ministerstvo financí s prvním ústupkem desetitisícům malých podnikatelů a živnostníků.

Ti by v budoucnu nemuseli zaznamenávat své tržby v rámci stávajícího systému EET. Sbírali by jen účtenky a berní úředníky o tržbách informovali pouze jednou za měsíc.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se