Americké hospodářství si užívá zdravého růstu posilovaného štědrou daňovou úlevou, mzdové tlaky nabírají na obrátkách. Akcioví investoři z toho však, zdá se, mají pramalou radost. Přece jen je totiž po letech bezbřehé pohody znervózňuje varianta zrychlení dynamiky inflace. Právě na ni tak útlocitně čeká Fed s plánem zpřísnění měnové politiky.

Jedinou věcí, kterou Wall Street snáší hůře než špatné zprávy, je nejistota. Konec éry levných peněz jednou takovou nejistotou bezesporu je. I proto čert vem příznivé vyznění výsledkové sezony. Jednou se rozkřiklo, že hrozí změna již zaběhlého "paradigmatu", tak je čas vyprodávat stůj co stůj. Zvláštní, něco na tom možná bude.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se