Americké hospodářství si užívá zdravého růstu posilovaného štědrou daňovou úlevou, mzdové tlaky nabírají na obrátkách. Akcioví investoři z toho však, zdá se, mají pramalou radost. Přece jen je totiž po letech bezbřehé pohody znervózňuje varianta zrychlení dynamiky inflace. Právě na ni tak útlocitně čeká Fed s plánem zpřísnění měnové politiky.
Jedinou věcí, kterou Wall Street snáší hůře než špatné zprávy, je nejistota. Konec éry levných peněz jednou takovou nejistotou bezesporu je. I proto čert vem příznivé vyznění výsledkové sezony. Jednou se rozkřiklo, že hrozí změna již zaběhlého "paradigmatu", tak je čas vyprodávat stůj co stůj. Zvláštní, něco na tom možná bude.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








