Nový šéf zahraniční politiky Martin Stropnický působí na své nové židli v Černínském paláci naprosto přirozeně. Své názory ale prezentuje opatrně, až diplomaticky. Hned zkraje ovšem vyjadřuje své znepokojení z možné podpory vlády hnutí ANO ze strany SPD. V tomto případě by v ní stejně jako jeho kolegové Robert Pelikán nebo Dan Ťok odmítl sedět.
HN: Ministr Pelikán nechce být ve vládě, která by byla byť i jen podporována SPD. Jaký je váš názor? Seděl byste v takové vládě?
Ne. Říkal jsem i v kampani a při debatách v televizi panu Okamurovi, že strach a nenávist nejsou program. Opakuji po x-té, stejně jako náš pan předseda, že nějaké referendum o členství v EU a v NATO je mimo hru.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










