Sedmadvacátým vysoce postaveným členem administrativy Donalda Trumpa, který skončil ve funkci, se stal ministr zahraničí Rex Tillerson. Trump ho v úterý odvolal pouze den poté, co Tillerson řekl, že za chemickým útokem na ruského exšpiona a jeho dceru ve Velké Británii stojí Rusko.

Trump s Tillersonem měli dlouhodobé spory, o ministrově odchodu se začalo spekulovat už loni v létě. Z amerického ministerstva zahraničí i kvůli tomu odešly desítky diplomatů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se