Sedmadvacátým vysoce postaveným členem administrativy Donalda Trumpa, který skončil ve funkci, se stal ministr zahraničí Rex Tillerson. Trump ho v úterý odvolal pouze den poté, co Tillerson řekl, že za chemickým útokem na ruského exšpiona a jeho dceru ve Velké Británii stojí Rusko.
Trump s Tillersonem měli dlouhodobé spory, o ministrově odchodu se začalo spekulovat už loni v létě. Z amerického ministerstva zahraničí i kvůli tomu odešly desítky diplomatů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








