Obžaloba 25 manažerů farmaceutických firem a lékařů za uplácení při předepisování léčiv ve mně vyvolala smíšené pocity. Zlost, že legitimizuje pomluvy typu "všichni kradou" a zapadá do diskusí o tom, jak firmy odměňují "správné" předepisování léků lukrativními dovolenými. Vadí mně, že vyvolá další vlnu snah vše zregulovat a nastolit pořádek na věčné časy.

Měl jsem ale i trochu radost, že kontrolní systém přece jen funguje. To vše ovšem jen do doby, než se ukázalo, že se jedná o stejnou kauzu, která se v médiích replikuje už od roku 2015.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se