Radka Vepřková posílá dary humanitárním organizacím pravidelně, ale výsledek loňských voleb ji přiměl darovat další peníze.

Stala se z ní podporovatelka společnosti Paměť národa, která shromažďuje vzpomínky důležitých pamětníků velkých historických zvratů, hlavně nacismu a komunismu. Vepřková dar poslala z protestu nad současným vývojem v Česku.

"Nechci, abychom zapomněli na minulost. Je to pro mě záruka toho, že tady nadále budeme mít demokracii," říká mladá antropoložka.

Daru, který Radka Vepřková poslala, se říká protestní − motivem byl nesouhlas s konkrétním vývojem ve společnosti. "V různých zemích světa i v Česku můžeme vidět, jak se společnost stále více rozděluje," myslí si Radomír Špinka, ředitel nadace ADRA.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.