Naše země leží uprostřed Evropy a tato poloha nebyla nikdy pohodlnější. Porovnejme to s třicátými léty minulého století, s dobou těsně po druhé světové válce nebo se studenou válkou. Tehdy bylo srdce Evropy tím snad nejhorším místem na kontinentu. Smrtelná nebezpečí mohla přijít z mnoha stran.

Dnes je tomu naopak, jsme obklopeni přáteli. Je to situace tak pohodlná, až jsme si ji přestali uvědomovat. A tak vymýšlíme hlouposti, jako je czexit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se