Evropská komise navrhla nový víceletý evropský rozpočet a my se tradičně bavíme jen o tom, kolik peněz dostaneme z evropských fondů. Pevně doufám, že už takovou debatu povedeme naposledy. Věřím, že až se i tento rozpočet stane minulostí, tedy v roce 2027, už nebudeme čistými příjemci z evropské kasy.

Zní to paradoxně, ale pro naši zemi by to bylo dobré. Znamenalo by to, že bude pokračovat pozitivní trend vývoje našeho hospodářství a že budeme bohatou zemí, která dokáže maximálně profitovat ze svého členství v Evropské unii. Proto i v současných jednáních o novém rozpočtu, která právě začínají, podpoříme takovou podobu rozpočtu, která přispěje k bohatnutí a k úspěchu Česka.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se