Manželé Krištofovi každoročně jezdí na měsíc do Nepálu do dětského domova, který jejich firma podporuje, aby tam pro děti pořádali tábory. Majitelé společnosti Lorika na nich s dětmi hrají hry, malují, sportují nebo čtou z Bible. K domovu se dostali přes kamarádku misionářku, která pro něj hledala sponzory. Do zařízení už jezdí devět let a podporují ho i stovkami tisíc korun ročně. "Jsou tam převážně tibetské děti, které pocházejí z oblastí, kde nejsou školy. V domově se kromě školní výuky učí i vařit, hospodařit nebo uklízet. Připravují se tam na život," popisuje Miroslav Krištof s tím, že účelem domova je, aby si později děti našly zaměstnání a žily jinak než jejich rodiče na vesnicích.

O tom, že chtějí pomáhat dalším lidem, měli Krištofovi jasno, už když zakládali před 25 lety firmu. Přirozené to pro ně bylo i proto, že jsou oba věřící. "Osobně nám to přináší dobrý pocit, protože můžeme pomáhat někomu jinému a vidíme, že to má smysl," popisuje šéf společnosti, která v Česku prodává výrobky pro průmyslovou a osobní hygienu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.