Před třemi a půl lety lety to byla pro českou politickou scénu mimořádná událost. V severočeském Duchcově místní stranická buňka ČSSD po vítězných komunálních volbách uzavřela koalici nejen s komunisty, ale i s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), považovanou za extremistickou organizaci.
"DSSS považuji za naprosto nedůvěryhodného koaličního partnera. Je to zbytečná skvrna na štítu sociální demokracie. My samozřejmě s rasisty a extremisty žádné koalice dělat nebudeme, a to ani v Duchcově, ani v žádném jiném městě nebo obci," komentoval situaci v listopadu 2014 tehdejší předseda strany Bohuslav Sobotka a navrhl tamní buňku zrušit. O měsíc později ústřední výkonný výbor strany pobočku v Duchcově i přes odpor krajské organizace skutečně rozpustil, a dokonce navrhl tři členy strany podepsané pod koaliční smlouvou vyloučit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







