Před třemi a půl lety lety to byla pro českou politickou scénu mimořádná událost. V severočeském Duchcově místní stranická buňka ČSSD po vítězných komunálních volbách uzavřela koalici nejen s komunisty, ale i s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), považovanou za extremistickou organizaci.

"DSSS považuji za naprosto nedůvěryhodného koaličního partnera. Je to zbytečná skvrna na štítu sociální demokracie. My samozřejmě s rasisty a extremisty žádné koalice dělat nebudeme, a to ani v Duchcově, ani v žádném jiném městě nebo obci," komentoval situaci v listopadu 2014 tehdejší předseda strany Bohuslav Sobotka a navrhl tamní buňku zrušit. O měsíc později ústřední výkonný výbor strany pobočku v Duchcově i přes odpor krajské organizace skutečně rozpustil, a dokonce navrhl tři členy strany podepsané pod koaliční smlouvou vyloučit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se