Ikonická nádražní budova Michigan Central Station v Detroitu má nového majitele. Od miliardářské rodiny Morounových ji za nezveřejněnou částku koupila společnost Ford. Automobilka se tak postupně vrací do města, v kterém začínala. Budova postavená v roce 1913 byla ve své době nejvyšším nádražím na světě. V provozu byla až do roku 1988, od té doby byla uzavřená a chátrala. Své záměry s budovou oznámí automobilka Ford 19. června. "Bude to velký den pro Detroit, automobilový průmysl a budoucnost Fordu," řekl mluvčí společnosti. Očekává se, že bývalé nádraží bude součástí vývojářského kampusu. Firma již nedávno do stejné části města přemístila tým zabývající se vývojem technologií pro elektromobily a samořiditelné vozy.

Zbývá vám ještě 0 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se