Po téměř osmnácti letech soudních sporů přineslo úterý samé špatné zprávy části klientů zkrachovalého H-Systemu, který sliboval dostupné bydlení v okolí Prahy. Šesti desítkám rodin nejdřív Nejvyšší soud nařídil, že se do měsíce musí vystěhovat z domů, které na své náklady na přelomu tisíciletí dokončily.

A hned poté konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport HN oznámil, že po klientech bude navíc požadovat i uhrazení nájmu za poslední tři roky.

"Není to moje libovůle. Podle zákona to musím udělat," uvedl Monsport s tím, že další postup projedná s věřitelským výborem, který se sejde během srpna.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč členové družstva Svatopluk domy dostavěli a proč nyní Nejvyšší soud rozhodl v jejich neprospěch?
  • Za kolik by se domy mohly prodat v dražbě a jak by je lidé mohli získat zpět?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se