Tři čeští vojáci zemřeli při sebevražedném útoku na východě Afghánistánu. Skupina byla na běžné hlídce ve městě Čaríkár kousek od vojenské základny v Bagrámu. Čeští politici vyjádřili pozůstalým soustrast a často označují zesnulé za hrdiny.

Pouze zástupci hnutí SPD a komunistů ihned vyzvali k přehodnocení české účasti na misích v cizině. Sněmovna v červnu schválila posílení několika těchto misí do roku 2020, kdy by v zahraničí mělo operovat skoro 1100 českých vojáků. Dříve to bylo kolem 800.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se politická scéna rozdělila v názoru na české vojenské mise? zaujal prezident Miloš zeman postoj ve shodě s Tomiem Okamurou, nebo Andrejem Babišem? Jak neštěstí vyšetří armáda?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se