Když televize Showtime oznámila, že bude vysílat nový pořad komika Sachy Barona Cohena s názvem Who Is America?, nemusela se příliš starat o propagaci. Zařídili ji zadarmo a z vlastní vůle na Twitteru či Facebooku američtí politici, kteří se stali obětí žertů britského komika.

Bývalá guvernérka Aljašky Sarah Palinová Barona Cohena označila za zlého a zvráceného. Nelibě se o své účasti v show vyjádřili na sociálních sítích i politici Roy Moore a Joe Walsh, kteří už si odbyli pár svých televizních "minut slávy". Skeč s Palinovou se zatím nevysílal, a jak naznačil prezident programového oddělení Gary Levine ze stanice Showtime, možná nepoběží vůbec. Ne kvůli cenzuře, ale prostě proto, že Cohen je perfekcionista, který z natočeného materiálu hodně vybírá. Pro představu: svůj film Borat sestříhal z celkových 400 hodin natočeného materiálu.

To však Baronu Cohenovi nebránilo, aby Palinové nenapsal dopis, v němž žádá omluvu jménem své fiktivní postavy Dr. Billyho Ruddicka jr. "Dříve jste lovila tu nejnebezpečnější zvěř v zemi, jako jsou vlci či lidé na podpoře, proč nyní útočíte na takového milého občanského novináře, jako jsem já?" tázal se provokativně v dopise, kde mimo jiné poznamenal, že političku dříve obdivoval za to, že říká pravdu o rodném listu bývalého prezidenta Baracka Obamy. Ale že nyní byla "zasažena granátem hovadin" a "krvácí fake news".

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Dále se dočtete, kdo už Cohenovi naběhl na vidle a co se snaží Baron udělat s americkou společností.
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se