Armádní sklady zbraní, velíny energetických společností či mezinárodní letiště platí za ostře střežené objekty. Hlídají je kamery i fyzická ostraha. Nejzranitelnější prostory, do kterých by mohli proniknout teroristé či zloději, bývají navíc vybaveny bezpečnostními dveřmi se speciálními zámky. Ty jsou mnohdy elektronické a programovatelné, aby bylo možné v čase měnit přístupová práva do objektu. Důvod je prostý: kdyby se klíč od dveří ztratil nebo ho někdo ukradl, mohl by se dovnitř dostat "narušitel". Když má ale správce objektu možnost zámek jednoduše přeprogramovat, nikdo nepovolaný dveře neodemkne. A to ani tehdy, když ukradený klíč do zámku pasuje. Většina elektronických zámků je závislá na přívodu elektřiny, kvůli čemuž je pak ale útočníci mohou lehce zkratovat. Tuzemský výrobce Tokoz ze Žďáru nad Sázavou nedávno přišel s elektronickým uzamykacím systémem, který se obejde i bez proudu ze sítě.

S novým zámkem s názvem ePRO má firma z Vysočiny velké plány.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.