Vysokou pozornost návštěvníků veletrhu vyvolávalo pracoviště automatizovaného procesu in-line kontroly kvality. "Je to ukázka tvůrčí práce a potenciálu studentů, kteří dokázali vytvořit skutečně profesionální aplikaci v oblasti automatizace procesu kontroly kvality s využitím souřadnicové měřící techniky," uvedl vedoucí ústavu technologie obrábění, projektování a metrologie FS ČVUT Libor Beránek.

Ve spolupráci s firmou Carl Zeiss a ABB se fakultě podařilo vytvořit pracoviště, kde se měřicí technika stala součástí výrobních procesů. Průběžně se při výrobě sledují parametry dotykovým skenováním, což je proti lidské kontrole rychlejší, přesnější, spolehlivější a pomáhá to snižovat ztráty na produkci. Navíc se v rámci MES (Manufacturing Execution Systems) průběžně zpracovávají data pro adaptivní regulaci výrobních procesů. Proces využívá souřadnicový měřicí stroj ZEISS DuraMax ve spolupráci s kolaborativním průmyslovým robotem ABB YuMi,, který umožňuje snadnou synchronizaci s dalšími systémy výrobní linky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.