Po volbách se dějí věci, které jsme v české politice ještě neviděli. Zejména v těch stranách, kterým to tak úplně nevyšlo. Projděme si nejzábavnější momentky.

1. Vzpoura v ANO.

Andrej Babiš, který před volbami tvrdil, že to ANO v Praze vedlo skvěle a teď to bude ještě skvělejší, po volebním propadáku otočil a začal vyprávět, že šlo od začátku o průšvih a že za něj může jen a pouze pražská organizace. Nějak pozapomněl, že svým Pražákům osobně vnutil jako lídra Petra Stuchlíka a že pražská organizace mohla do kampaně mluvit asi jako žáci páté třídy na školním výletě do řízení autobusu. Vedení pražského ANO by podle Babiše v každém případě mělo rezignovat. Jenže pražští anoisté odmítli srazit paty. Ozvali se, že příčin porážky bude víc a že některé souvisí s tím, co dělá Babiš osobně. Což si tedy, upřímně řečeno, dovolili docela dost. ANO přece není žádná − fuj fuj− tradiční strana, kde každý může kritizovat předsedu! Kam by to vedlo, kdyby se zaměstnanci veřejně hádali se šéfem?! Řešení se samozřejmě nabízí: stanovy ANO říkají, že předsednictvo může vyloučit každého, kdo "jedná v rozporu se zájmy hnutí". A do toho se odmlouvání předsedovi s trochou fantazie samozřejmě vejde, no ne?

2. Bitka u komunistů.

Komunisté ve volbách propadli, vysvištěli z pražského zastupitelstva a získali celorepublikově o polovinu mandátů méně než posledně. I vystartoval stalinista Josef Skála a hrr na předsedu Vojtěcha Filipa. Ten by měl podle něj rezignovat. "Čestní muži a ženy by nepochybně odpovědnost vyvodili velmi rychle. Neprodleně," pravil ten zásadový muž. Filip reagoval na Twitteru: "Znovu důrazně připomínám, že vedení strany zvolené demokraticky v dubnu na sjezdu nebude reagovat na rozvracečské návrhy J. Skály. Bylo mu nabídnuto kandidovat do Senátu, mohl být kandidátem do pražského zastupitelstva. Odmítl, asi se bojí voličů, kritizovat nestačí, je třeba program." Zábavné: Monolitická partaj se hádá, soudruzi si jdou po krku. To tady dlouho nebylo. Jistotou je ovšem použitý slovník. Výrazy jako "rozvraceč" − to jsou etymologicky vzato 50. léta jak vyšitá. Skála vlastně může být rád, že si to s ním vyřizuje Filip jen na Twitteru. V době, do které jeho slovník a vlastně celá komunistická partaj mentálně patří, by to bylo tak na 20 let rekondičního pobytu v Jáchymově. S občasným zpestřením návštěvou sadisty Grebeníčka staršího.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.