Do některých částí západoněmeckého města Essen nebudou smět starší automobily poháněné naftou vjet. O částečném zákazu včera rozhodl německý správní soud na základě žaloby organizace na ochranu životního prostředí Deutsche Umwelthilfe. Té se tímto způsobem daří prosazovat zákazy zmíněných vozů ve stále větším množství německých měst, v nichž je překračován limit 40 mikrogramů oxidu dusičitého na metr krychlový ročně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




