Když se hospodářství daří, lidé ochotněji utrácejí i za zábavu. Příznivě se to projevuje i na velmi dobrých výsledcích amerického mediálně-zábavního konglomerátu Walt Disney Company. Jeho centrála v kalifornském Burbanku po oznámení rekordních výsledků za uplynulý účetní rok v podobě 12,6 miliardy dolarů čistého zisku (v přepočtu necelých 290 miliard korun) přišla s plány na další rozsáhlou expanzi.

Disney hodlá v následujících pěti letech investovat kolem 24 miliard dolarů (547 miliard korun). Půjde o rozšíření šesti stávajících a výstavbu sedmého zábavního parku, ale také o výstavbu nových hotelů. Flotila velkých okružních plavidel se rozšíří ze čtyř na sedm.

Uvedená suma je podle mediálního analytika Michaela Nathansona větší, než kolik Disney v minulosti dohromady zaplatil za tři předchozí klíčové akvizice − Pixar Animation Studios, zabývající se počítačovou animací, komiksové nakladatelství Marvel a filmovou produkční společnost Lucasfilm.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části textu se mimo jiné dočtete, jak je pro společnost Disney důležitá divize zábavních parků nebo okružních jízd po mořích. Jaká je strategie společnosti na mediálně zábavním trhu?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se