Píle a úsilí, s jakými berní úředníci doměřují firmám daň, se projevují na jejich odměnách. Za letošní rok finanční úřady vykazují takřka 1900 odměn vázaných na výši takzvané daňové doměrky. Ministerstvo financí tuto informaci dostalo, avšak přiznat popsanou praxi odmítá.

Prémie jsou vypláceny úředníkům za kontroly v oblastech převodních cen a daňových odpočtů na vědu a výzkum. Přestože HN mají k dispozici dokumenty s uvedenými údaji, ministerstvo financí ani finanční ředitelství tuto praxi nechtějí potvrdit. "Byla jsem ubezpečena, že se to neděje. To je jediné, co mohu udělat," konstatovala ministryně financí Alena Schillerová.

Diskusi kolem odměn za doměřenou daň rozvířila debata bývalého ministra financí a poslance za TOP 09 Miroslava Kalouska se Schillerovou na TV Prima začátkem listopadu. Tam Kalousek popsal praxi, podle níž jsou berní úředníci přes doměřování daně finančně motivováni. Ministryně to popřela, přesto po po pár dnech požádala GFŘ o prověrku. "Řekla jsem na poradě vedení: Ověřte mi, zda se to neděje."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.