Ve funkci brněnského primátora Petr Vokřál po podzimních volbách skončil, pro hnutí ANO a jeho předsedu Andreje Babiše má ale stále vysokou cenu. Oba muži se v úterý setkali v Praze a bavili se o tom, jak hnutí dál využije Vokřála a jeho popularitu u voličů. Ve druhém největším českém městě získal v říjnu nejvíc hlasů, o post primátora ho připravila až povolební jednání.

"Schůzka skutečně proběhla, ale nerad bych o ní říkal detaily. Bavili jsme se spíš obecně, žádnou konkrétní nabídku jsem od pana předsedy nedostal," potvrdil jednání Vokřál.

Co ale mohli probírat pár týdnů před volebním sněmem ANO, který je naplánovaný na 16. února? Zejména když má exprimátor a současný místopředseda hnutí od spolustraníků v moravské metropoli nominaci kandidovat na post druhého muže ANO hned za Babišem?

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Bude Vokřál kandidovat na prvního předsedu ANO, tedy na funkci, kterou nyní zastává Jaroslav Faltýnek?
  • Čemu se kromě politiky nyní věnuje?
  • O jakém postu ve vládě se v souvislosti s jeho jménem mluví?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se