Energetická společnost Geen má rozjetou miliardovou expanzi v zahraničí, staví vodní elektrárny v Gruzii, tepelné zdroje v Chorvatsku a další. Nyní má ale její majitel Aleš Mokrý jiný problém. V Brně ho odsoudili za údajné podvody v jeho bývalé firmě.

Tři jednatelé skupiny Mandre − Mokrý, Veronika Veith a Ivor Ševčík − měli podle Krajského soudu v Brně způsobit v letech 2008 až 2012 dotačními podvody škodu v celkové výši 335 milionů korun.

"V holdingu fungoval velmi promyšlený systém, jak se dostat k finančním prostředkům v souvislosti se zaměstnáváním postižených lidí," uvedla předsedkyně senátu Dagmar Bordovská.

Zaměstnanci prý museli s firmou podepsat dohody například ohledně kurzů angličtiny, na pronájem elektroniky a další. Ve finále jim měla na účtech přistát zhruba jen třetina ze sumy, která byla uvedena na žádostech o dotace.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak Aleš Mokrý vysvětluje svou roli v údajném dotačním podvodu. A proč jej verdikt brněnského soudu překvapil?
  • Jaký dopad bude mít případné konečné odsouzení majitele na celou skupiny Geen.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se