Když hovoříme o inovacích v právu, naše pozornost obvykle směřuje k technologiím. Je vzrušující přemýšlet o tom, jak by umělá inteligence mohla zautomatizovat alespoň část práce, kterou dnes právníci vykonávají. Právo jako odvětví se zabývá lidskou činností, nikdy proto nedojde k úplnému nahrazení právníků roboty. Technologie se samy o sobě neinovují, to dělají lidé. Pouze představují nástroj, který nám v tomto procesu pomáhá.

Jak by měl tedy vypadat právník nebo právnička budoucnosti? Být skvělým expertem v oboru neznamená pouze umět citovat právní předpisy. Mezi jeho hlavní dovednosti patří porozumění dané problematice, schopnost poskytnout relevantní řešení, umění vyjednávat, řešit případné konflikty, přicházet s novými poznatky a dodat klientovi potřebnou oporu v případě, že je vystaven tlaku.

Pokud mám jmenovat jednu vlastnost, která se prolíná všemi těmito dovednostmi, pak je to emoční inteligence. Sociální zdatnost a empatie jsou klíčové pro dosažení úspěchu na trhu právního poradenství budoucnosti.

Řada vědeckých studií přitom ukázala, že emoční inteligenci (EQ) se lze naučit a že lidé, kteří ji mají vyspělejší, jsou úspěšnější v práci a šťastnější v soukromém životě. Za Dentons to můžeme jen potvrdit.

Na začátku tohoto roku byl spuštěn nový globální program pro podporu rozvoje talentů NextTalent, který umožňuje rozvoj emoční inteligence našich právníků a dalších profesionálů. Program využívá výsledků předních výzkumů v oblasti neurovědy a behaviorální vědy a má za cíl odemykat lidský potenciál v digitální éře.

Jádrem programu je rozvoj schopností vést lidi, rozvoj týmové spolupráce, zvýšení schopností vnímat přítomný okamžik, rozvoj emoční inteligence a psychické odolnosti.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru