Návštěvou komunistického poslance Zdeňka Ondráčka na proruskými separatisty okupovaném území, které nazývají Doněckou lidovou republikou, se bude ve čtvrtek zabývat zahraniční výbor sněmovny. "Poslanec Ondráček dělá ostudu České republice. Na této cestě ČR nezastupoval, nevím, jaký byl cíl jeho cesty," napsal na Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Poslanec si za svou účastí stojí, přestože ukrajinská ambasáda chystá zaslat protestní nótu. "Ukrajinské velvyslanectví mě nezajímá, ať si nótu klidně podá," reagoval Ondráček.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • S kým se Ondráček v Doněcké lidové republice setkal a jakou humanitární pomoc tam údajně vezl?
  • Co hrozí cizincům, kteří protiprávně na toto území vstoupí?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se