Bráno podle veřejných vystoupení českých politiků a humbuku jimi způsobeného je pro Česko a zdraví jeho občanů větším problémem občasný výskyt masa se salmonelou na pultech řeznictví či v kuchyních restaurací než dopady Dieselgate. K nakaženému masu, zvlášť když pochází z Polska, se svolávají tiskové konference a příslušný ministr nešetří silnými slovy. Padala i ne zrovna podložená obvinění. Když však jde o dopad systematického podvádění koncernu Volkswagen, kvůli němuž jezdí po našich silnicích a ulicích měst víc než sto tisíc aut s motory vypouštějícími mnohem více karcinogenních látek, než je podle norem přípustné, české orgány aktivitou zrovna nepřekypují.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se