Technologický gigant Huawei se zatím vyhne odříznutí od dodávek klíčových technologií z USA. Americké obchodní embargo mělo po 90denním odkladu začít platit dnes. Tamní úřady ale v pondělí jeho start posunuly o další tři měsíce.

Pro čínskou firmu − světovou dvojku ve výrobě mobilů a největšího globálního dodavatele telekomunikační infrastruktury − je posunutí embarga vítanou zprávou. Znamená, že zatím nepřijde o dodávky čipů od společností Qualcomm či Intel nebo o právo získávat aktualizace mobilního operačního systému Android od Googlu. Na takových obchodech je Huawei životně závislý, firmy z USA tvoří skoro čtvrtinu jeho dodavatelů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se