Už na jaře poslanci schválili jeden výrazný zásah do církevních restitucí. Pokud celou věc nezruší Ústavní soud, budou církve od příštího roku platit daň z peněz, které od státu pravidelně dostávají za nevydaný nemovitý majetek. V letních měsících se podle informací HN uvnitř vlády objevil nový návrh, jenž by ve výsledku znamenal další osekání náhrad pro katolickou církev.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se