Už jste někdy slyšeli o tom, že se člověk může narodit ve špatném těle?" ptala se nedávno třídy plné druháků na jedné z pražských základních škol sexuoložka Hana Fifková. Důvodem bylo, že dětem měla vysvětlit, že jeden jejich transsexuální spolužák už nebude používat dívčí jméno, ale chlapecké. Ačkoliv takových debat na školách má za sebou sexuoložka mnoho, tentokrát mělo její vysvětlování dohru. Akci nyní šetří Česká lékařská komora, negativní stanovisko k ní zaujala Česká školní inspekce, naopak podporu Fifkové vyjádřili přední čeští sexuologové.
Ředitelka dotyčné školy odmítla případ komentovat se slovy, že se "všichni s touto situací ve škole setkáváme poprvé a jistě na základě této zkušenosti vznikne nějaký nový metodický pokyn".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








