Ze včerejší schůzky nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice by se dal udělat jednoduchý závěr: česká zahraniční politika bude i nadále politikou členského státu Evropské unie, i když to nebude lehké. Po schůzce, která skončila ve čtvrtek vpodvečer, se nenaplnily obavy, že by prezident Miloš Zeman dokázal přesvědčit kolegy o tom, že by Praha měla zrušit uznání nezávislosti Kosova nebo že by čeští politici měli být vstřícnější vůči Číně po aktuálním vypovězení smlouvy mezi hlavními městy Prahou a Pekingem. To je v dnešní politické konstelaci v zásadě úspěch.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se