Spolek milion chvilek pro demokracii odtajnil požadavky demonstrace, která se odehraje 16. listopadu na Letné. Jádrem má být ultimátum Andreji Babišovi, který má do určitého data vyřešit svůj konflikt zájmů, zbavit se holdingu Agrofert, odvolat ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, nebo odstoupit. V opačném případě prý vypukne série akcí po celé republice. Je to bohužel ze všeho nejvíc projev bezradnosti. Babiš samozřejmě nic z toho neudělá, mávne rukou a pojede se dál ve starých kolejích. Desetitisíce a možná statisíce lidí na Letné, kteří mají autentické obavy o budoucnost české demokracie, si sice užijí hřejivý pocit, že se sešli a "něco" dělají, ale politický význam se bude blížit nule.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Roman Antl 13.11.2019 13:28
Dobrý den, pane Honzejku, děkuji za váš názor. Myslím, že reprezentuje jeden velký myšlenkový proud se kterým se v různých obměnách setkáváme a sice snahu hledat klíč k politické změně v naší zemi. Řekl bych, že tato část Vašeho článku je srozumitelná a důležitá. Mám ovšem výhradu k té části, kde polemizujete s "chvilkaři", s jejich "pouhým" setkávání se, výzvami k představitelům státu a spatřujete v tom jistou nevýznamnost či bláhovost. Zcela jistě máte pravdu, že nejde o čistě politickou aktivitu, která by měla za cíl nějak vstoupit do politiky. Ano, jde o občanskou aktivitu, v tom je ale její síla. Jistý odkaz na občanské hnutí v roce 1989, možnost bez stranických pravidel vstupovat na veřejnou scénu a nahlas artikulovat své názory. Dovolil bych si Vás doplnit, že nejde jen o politiku a politiky, že tohle není jejich zem, ale je to zem občanů. Nevidím důvod k tomu, aby vyjádření názoru bylo potřeba brát vážně jen když bude ruku v ruce s nějakou reálnou politickou sílou. Tak jsem pochopil toto hnutí jehož se cítím být součástí. Je to fórum lidí s podobnými názory a podobným kulturním vzorcem. Velice si toho vážím a myslím si, že je to pro další kultivaci v naší zemi velmi důležité. Děkuji tedy ještě jednou za Vaše názory, které si rád čtu a věřím, že můj názor nepřehlédnete. V sobotu na Letné :) Roman Antl, Brno.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru