Připomínky 30. výročí pádu komunistického režimu byly velkolepé a rozporuplné zároveň. Česko slavilo na stovkách akcí ve velkých městech i malých obcích svobodu a zároveň čtvrt milionu lidí protestovalo na obří demonstraci na Letné proti způsobu, jakým současná vládní garnitura v čele s premiérem Andrejem Babišem nakládá s mocí. CNN na svém webu napsala, že výročí je pro Čechy hořkosladké. Ukázalo se, že tak jako jsme většinově přesvědčeni, že je skvělé mít svobodu a demokracii, nezanedbatelná část společnosti se stále víc obává, že obojí by mohlo být ohroženo a že je třeba odkaz 17. listopadu bránit. Což dobře vyjádřilo jedno z hesel, která byla k vidění na transparentech na letenské demonstraci: "Samet si zašpinit nedáme".

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se