Olomoucká univerzita je první českou vysokou školou, která začíná učit studenty nejen doma, ale i v zahraničí. Tento měsíc spustila výuku v Erbílu, hlavním městě Kurdistánu, který je autonomním územím v rámci Iráku. Univerzita Palackého tam postavila vlastní kampus, v kterém nyní mladí lidé studují ropné inženýrství a také nultý ročník, jenž je má připravit na další obory. Univerzita chce v budoucnu vyučovat i lékařství, mezinárodní právo, stomatologii, angličtinu, rozvojová studia nebo hudbu. Veškerá výuka bude v angličtině. A studenti mají platit školné.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se