Výroba dřevěných pelet, které se používají jako ekologické palivo, rostla v Česku už desátý rok v řadě. Loni se jich ze zbytků dřeva z pil a dřevozpracujících podniků slisováním pilin vyrobilo 400 tisíc tun, což je meziroční nárůst o šest procent. Obrat trhu s peletami, jejichž výrobě se v tuzemsku věnuje přes třicet firem, tak překročil dvě miliardy korun. Pelety představují pro dřevaře možnost, jak vydělat na "odpadu". K rozšiřování výroby napomáhá také současná kůrovcová kalamita.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se