Výroba dřevěných pelet, které se používají jako ekologické palivo, rostla v Česku už desátý rok v řadě. Loni se jich ze zbytků dřeva z pil a dřevozpracujících podniků slisováním pilin vyrobilo 400 tisíc tun, což je meziroční nárůst o šest procent. Obrat trhu s peletami, jejichž výrobě se v tuzemsku věnuje přes třicet firem, tak překročil dvě miliardy korun. Pelety představují pro dřevaře možnost, jak vydělat na "odpadu". K rozšiřování výroby napomáhá také současná kůrovcová kalamita.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








