Z pohledu placení mobilem je poslední rok v Česku přelomovým obdobím. Podle průzkumu HN si službu Apple Pay či Google Pay, díky níž je možné na terminálu v kamenném obchodě zaplatit bezkontaktně už jen chytrým telefonem, aktivovalo přes milion klientů bank.

Skokový růst zájmu o platby mobilem vyvolal loňský start služby Apple Pay v Česku. Tu některé banky spustily 19. února a Češi si ji rychle oblíbili. Hned první den ráno a dopoledne jich banky napočítaly 45 tisíc. Aktuálně už Apple Pay nabízí celkem jedenáct bank, což odpovídá 90 procentům trhu, a zaplatit přes něj může už skoro 700 tisíc jejich klientů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se