V Česku zemře ročně asi sto tisíc lidí a přibližně stejný počet se narodí. V panice kolem nového onemocnění koronavirem je tedy třeba zdůrazňovat, že v naší zemi byly dosud diagnostikovány pouze desítky případů a nikdo zatím nezemřel. Je ale velmi pravděpodobné, že z desítek se v řádu dnů zřejmě stanou stovky a některý z nemocných i zemře. Vše bude záležet nejen na rozšíření nemoci samotné, ale také na tom, jak často budeme případné pacienty testovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se