Koronavirus zasáhl i diplomacii. Německý ministr zahraničí Heiko Maas se měl v pátek v Praze sejít s ministry zahraničí států visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Kvůli pandemii koronaviru spolu ale nakonec mluvili jen na dálku prostřednictvím videokonference. Nejlépe oblékaný německý politik, jak Maase titulují média, v písemném rozhovoru s HN, polským deníkem Rzeczpospolita a slovenským SME zdůrazňuje, že země Evropské unie nemají jinou volbu než co nejtěsněji spolupracovat. Tedy pokud chtějí ochránit své zájmy. Příkladem je i migrace, kde je podle něj nutné co nejlépe strážit vnější hranice EU a zároveň pomáhat i státům, kam míří nejvíc žadatelů o azyl.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se